XI Tyski Triathlon_finał

XI Tyski Triathlon odbył się 07.07.2013 nad Jeziorem Paprocańskim. Zawody przeprowadzono na dystansach: 0,5 km pływania, 20 km jazdy na rowerze (dukty leśne) oraz 5 km biegu.

XI Tyski Triathlon: finał

To był jedenasta i rekordowa zarazem edycja Tyskiego Triathlonu, organizowanego przez MOSiR i Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki. Wspaniała pogoda, tłumy wypoczywających tyszan i gości z całego województwa, prawie 200 startujący, w tym grupa uczestników z Czech, Słowacji, zawodniczki z Francji i Niemiec.

Zawody triathlonowe – kolejna tyska impreza, której sponsorem jest Fiat Auto Poland – zyskują sobie coraz większą renomę. W tym roku po raz pierwszy włączone zostały do Międzynarodowego Pucharu w Triatholnie „Przekraczamy granice”, organizowanego przez Morawski Regionalny Związek Triathlonu w Ostrawie. Zawody triathlonowe przyciągają coraz więcej osób, w gronie uczestników paprocańskiej imprezy przybywa także tyszan. Ciekawą formą rywalizacji okazały się debiutujące w tyskim Triathlonie sztafety. Jeśli ktoś czuje się dobrze tylko w jednej konkurencji dobiera sobie dwóch partnerów – specjalistów w pozostałych. Każdy startuje w jednej konkurencji, ale wynik liczy się wspólny.

Wśród 200 zawodniczek i zawodników nie zabrakło wyczynowców – reprezentantów kraju. Wygrał tegoroczny maturzysta i mistrz Polski juniorów – Tomasz Brembor, zawodnik AZS AWF Katowice. Prowadził już po pływaniu i pewnie wygrał, prowadząc do mety. Uzyskał czas 1.04,07.

Wśród pań triumfowała Sabina Rzepka, jedna z czołowych polskich triathlonistek, mistrzyni Europy i 12. zawodniczka mistrzostw świata.

Ale najwięcej było jednak amatorów, i to w każdym wieku. Najstarszym okazał się Zbigniew Ginalski z Dąbrowy Górniczej, który skończył 75 lat.

Oto wyniki:

Triathlon Tyski (176 startujących). 500 m – pływanie, 20 km – rower, 5 km – bieg. 1. Sabina Rzepka (Akuna Polska) 1.10,28, 2. Kaja Kwiatkowska (Kraków) 1.13,42, 3.

Daria Jałowiecka (TSV 1880 Gera) 1.14,58.

1. Tomasz Brembor (AZS AWF Katowice) 1.04,07, 2. Kornel Rakus (Kisielów) 1.05,54, 3. Marek Kuryj (Siły Powietrzne) 1.06,11, 4. Artur Oślizło (Polonia) 1.06,28, 5. Jakub Bocek (Steven Bolatice Czechy) 1.07,23, 6. Kornel Mach (Niepołomice) 1.07,34.

Opublikowano 7 lipca, 2013 | przez Leszek Sobieraj

.

Jedna myśl w temacie “XI Tyski Triathlon_finał

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s