Święto 22 Lipca 1988r. w Tychach

22 lipca: Zapomniane święto PRL

22 Lipca 1988 w Tychach jak w całej Polsce obchodzono Narodowe Święto Odrodzenia Polski — najważniejsze polskie święto państwowe w okresie Polski Ludowej, na pamiątkę podpisania Manifestu PKWN w 1944 roku i odrodzenia Polski po II wojnie światowej. Był to dzień wolny od pracy, ale już od nauki nie, bo 22 lipca wypadał w środku wakacji.

                  Święto 22 Lipca 1988r. - Tychy

Z okazji swięta 22 Lipca władza ludowa zapewniła tyszanom liczne festyny. W Tychach na festynie na osiedlu „M” wystąpił m. in. prestidigitator oraz zespół Universe, dzieci na rowerach-składakach mogły się pościgać a starsi uzupełnić zakupy na kiermaszach.

Zespół UNIVERSE - Święto 22 Lipca 1988r. - Tychy

Tutaj fotoreportaż z festynu na tyskim osiedlu >>>[O]

W pobliskich Lędzinach orkiestra górnicza KWK PIAST grała na festynie, rodzice z dziećmi brali udział w konkursach zręcznościowych oraz mogli sprawdzić celność oka na strzelnicy.

Świeto 22 Lipca 1988r. - Lędziny

Tutaj fotoreportaż z festynu w Tychach-Lędzinach >>>[O]

Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej udostępniło młodszym tyszanom swoje obiekty.  Tego letniego dnia wielu tyszan wybrało się nad jezioro Paprocany szukać ochłody mimo że wody w jeziorze nie było. I tu również przygrywał zespół Universe  a dzieci mogły pluskać się w sadzawce nad pustym jeziorem Paprocany.

Swieto 22 Lipca 1988r.  Tychy-Paprocany

Fotoreportaż z Paprocan z dnia  22.07.1988 >>>[O]

A tutaj video skopiowane z taśmy VHS na którym można zobaczyć jak obchodzono Święto 22 lipca w Tychach i okolicy –  stereo i w kolorze!

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s