PANTOMIMA – ATRiP MIGRESKA

Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA

Teatr założył w 1974 roku Zbigniew Skorek – wieloletni nauczyciel muzyki w szkołach, nauczyciel ruchu scenicznego i pantomimy w Studium Aktorskim Doroty Pomykały w Katowicach. MIGRESKA powstała w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard”. Od 1982 roku ma siedzibę w Teatrze Małym w Tychach.

Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA_10-09-1984_Tychy_fot_Ireneusz Kazmierczak   Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA - 1984r.

Spektakl: ONA na scenie Teatru Małego – foto >>>[O]

Przez 20 lat zespół prowadził Zbigniew Skorek. Potem na 5 lat przekazał pałeczkę swemu synowi Marcinowi, absolwentowi gliwickiego Studium Wokalno- Baletowego. W 1999 roku ponownie objął prowadzenie MIGRESKI.

Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA_1999_Tychy_fot_Ireneusz Kazmierczak        Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA

Spektakl „Diabelskie igraszki” fotoreportaż >>>[O]
Zbigniew i Marcin Skorkowie przygotowali wspólnie 2 spektakle: „Diabelskie igraszki” na 20-lecie zespołu oraz „Nianię” na jubileusz 25-lecia. MIGRESKA ma na swym koncie wiele nagród zdobytych na festiwalach w kraju i poza granicami.

Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA_30-08-1999_Tychy_fot_Ireneusz Kazmierczak                ATRiP MIGRESKA - 1999r.

Warsztaty Migreski; fotoreportaż >>>[O]

W 1999r. Leszek Mądzik – twórca Sceny Plastycznej KUL  na scenie Teatru Małego pokazał tyszanom i gościom pleneru „TYCHY’99” niezwykłą etiudę, przygotowaną z młodymi artystami z tyskiej “Migreski”.

Z Migreski wyszli m.in. Ireneusz Krosny (znany mim, twórca Teatru Jednego Mima), Dagmara Łanucha (twórczyni wielokrotnie nagradzanego Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA), Piotr Jasek (prozaik, poeta, autor teksów piosenek, z zawodu scenarzysta po Studium Scenariuszowym przy łódzkiej filmówce, z wykształcenia filozof; w 2004 został głównym scenarzystą „Na Wspólnej”, w 2006 „Egzaminu z życia”, w 2007 „BrzydUli”), Mariusz Drozdowski (zawodowy aktor-mim, tancerz, nauczyciel pantomimy i ruchu scenicznego; pracujący m.in. w Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, katowickim Teatrze GUGalander, Operze Wrocławskiej).

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s