XXI Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy

XXI GRAND PRIX - FIAT AUTO POLAND - TOR KIELCE - 17.05.2014
XXI GRAND PRIX – FIAT AUTO POLAND – TOR KIELCE – 17.05.2014

16/17. maja 2014r. 61 dziennikarzy prasy, radia, telewizji i internetu z Polski i Litwy spotkało się na Torze Kielce w Miedzianej Górze, by rywalizować po raz dwudziesty pierwszy w Grand Prix Fiat Auto Poland o tytuły nieoficjalnych Mistrzów Polski, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. W tym roku dziennikarze ścigali się na samochodach Alfa Romeo Giulietta.

XXI Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy na Torze Kielce.
XXI Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy na Torze Kielce

Fotoreportaż z pierwszego dnia GP FAP  na Torze KIELCE >>>[O]

Grand Prix Fiat Auto Poland to także okazja do zaprezentowania dziennikarzom nowości, które aktualnie wzbogacają ofertę grupy Fiat-Chrysler na polskim rynku samochodowym. W tym roku była to okazja do zaprezentowania – podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyło 85 dziennikarzy – nowego Jeepa Cherokee i odświeżonej gamy modeli „Pięćsetki”: Fiat 500 MY 2014 w tym nową wersję Fiat 500 Cult.

 

XXI Grand Prix Fiat Auto Poland – konferencja
XXI Grand Prix Fiat Auto Poland – konferencja

Fotoreportaż z konferencji prasowej FAP >>>[O]

Zawodnicy mieli w ciągu dwóch dni do przejechania 8 odcinków specjalnych po torze – wytyczonych przez prezesa Automobilklubu Kieleckiego. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych (padającego deszczu), dziennikarze udowodnili, że ich domeną jest nie tylko pióro, kamera, mikrofon czy też komputer, ale również doskonale radzą sobie w sportowej rywalizacji na torze wyścigowym, pokonując szybko, ale i bezpiecznie (nie „łapiąc” punktów karnych) wytyczone na torze próby sportowe.

JEEP Cherokee_XXI_GRAND PRIX_FIAT AUTO POLAND
JEEP Cherokee_XXI_GRAND PRIX_FIAT AUTO POLAND

Najlepszym, najszybszym dziennikarzem w tej rywalizacji, który najlepiej poradził sobie z pogodą, umiejętnie wykorzystując możliwości Alfy Giulietty okazał się pan Radosław Turek z magazynu Top Gear, który wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Grand Prix, pana Adama Mikułę z tygodnika Auto Świat. „Na pudle„ zmieścił się pan Szymon Sołtysik (redaktor naczelny Top Gear), zajmując trzecie miejsce. Najlepszą dziennikarką, podobnie jak w roku ubiegłym, okazała się pani Katarzyna Frendl z portalu internetowego Motocaina.PL, pokonując panią Annę Lubertowicz-Sztorc z redakcji UNIQUE oraz Annę Juśkiewicz z Polskiego Radia Katowice. W klasyfikacji drużynowej zwycięskie Puchary Grand Prix FAP zostały wręczone – świetnie jeżdżącym w tegorocznej rywalizacji na torze – dziennikarzom magazynu Top Gear, którzy wyprzedzili dziennikarzy litewskich z Auto Bild, a „brąz” wywalczyli dziennikarze moto24.pl.

XXI Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy na Torze Kielce.
XXI Grand Prix Fiat Auto Poland Dziennikarzy na Torze Kielce.

Fotoreportaż z drugiego dnia GRAND PRIX FAP >>>[O]

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s