„48 mb sztuki”

16 kwietnia 2015 w MCK Tychy odbył się wernisaż wystawy tkanin drukowanych Izabeli Wądołowskiej pt. „48 mb sztuki”.

Izabela-Wądołowska_Wernisaż_48-mb-sztuki
Izabela Wądołowska – Wernisaż – 48mb sztuki

Izabela Wądołowska jest uznaną w tyskim środowisku artystką (Absolwentka ASP wKatowicach wydziału Grafiki Warsztatowej. Dyplom 2003 zrealizowany w Pracowni Druku Wklęsłego, studia podyplomowe w Międzywydziałowej Katedrze Scenografii przy ASP w Warszawie, współpraca z wieloma teatrami w Polsce, liczne realizacje grafiki użytkowej do projektów, stypendystka Ministra Kultury 2007 i 2009 roku w dziedzinie ‚sztuki plastyczne)

Izabela-Wądołowska_Wernisaż_48-mb-sztuki_
Izabela Wądołowska – Wernisaż – 48mb sztuki.

Na wystawie prezentuje ilustracje drukowane na tkaninach i ich aranżacje w przestrzeni. Tytułowe 48 metrów to powierzchnia tkanin drukowanych, jakie składają się na wystawę, którą można oglądać w Miejskim Centrum Kultury. Jej autorka Izabela Wądołowska przeniosła swoje grafiki na tkaniny, a następnie przedstawiła je w rozmaitych aranżacjach – jako pościel, lampy, meble tapicerowane czy ubrania. Te ostatnie podczas wernisażu były prezentowane nie tylko na wieszakach. Miały je na sobie modelki: kreatorka mody Olga Ślusarczyk oraz tancerka Anna Kasprzyk.
– Od paru lat próbuję łączyć sztuki wizualne ze sztuką użytkową – mówi artystka. – Już od dawna marzyło mi się przeniesienie moich grafik na taki nośnik jak tkanina, która towarzyszy nam zawsze i wszędzie. Sylwia Witman.

Anna KASPRZYK - Wernisaż - 48mb sztuki.
Anna KASPRZYK – Wernisaż – 48mb sztuki.

#Fotoreportaż z wernisażu „48 mb sztuki”>>>[O]

.

2 myśli w temacie “„48 mb sztuki”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s