Wystawa „KIEDYŚ TO BYŁO”

„Kiedyś to było” PRL w obiektywie Ireneusza Kaźmierczaka

„Kiedyś to było” PRL w obiektywie Ireneusza Kaźmierczaka

Przepiękne, czarno-białe fotografie tyszanina Ireneusza Kaźmierczaka to nostalgiczna kronika życia lat 70. i 80. XX wieku. Codzienność życia na Śląsku przeplata się na nich z wielkimi momentami w historii Polski. Wystawę „Kiedyś to było” będzie można oglądać w Agorze Bytom od 10 maja do 1 lipca.

Ireneusz Kaźmierczak fotografuje od 1975 roku. W swoich pracach uwiecznia momenty ważne historycznie, jak pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1983 roku, ale też te, które są tłem dla codziennych anegdot.

„Kiedyś to było” to również swoista kronika muzyki lat 70. i 80., która przypomina o wielkich artystach polskiej i zagranicznej sceny. Na wystawie zobaczymy zdjęcia Republiki z Grzegorzem Ciechowskim oraz Dżemu z Ryszardem Riedlem. Oprócz tego zaprezentowano gwiazdy światowej estrady, które za żelazną kurtyną pojawiały się często w momencie karierowych zawirowań.

Ireneusz Kaźmierczak ma na swoim koncie kilkanaście nagród w konkursach fotograficznych. Jak sam podkreśla, największą satysfakcję dał mu tytuł dwukrotnego laureata prestiżowego Tychy Press Photo. W 2013 roku zdobył na nim nagrodę w kategoriach „Najlepszy fotoreportaż” i „Najlepsza fotografia” za cykl zdjęć poświęconych uczestnikom Tyskiego Biegu Ulicznego i Półmaratonu.

„Kiedyś to było” – wystawa zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka
10 maja – 1 lipca 2018
Wernisaż: 10 maja, godz. 18.00
Galeria na Poziomie, poziom 3
Wstęp wolny – zapraszamy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s