Port Władysławowo – Timelapse

Timelapse zrealizowany w czasie kilku wietrznych i chmurnych dni w porcie Władysławowo 08/11.08.2012r.  aparatem NIKON D300.

P.S. Polecam oglądać ten film w pełnym HD,  by docenić kunszt autora filmu;-)

P.S. P.S.  Po kilku dniach prezentacji tego timelapsu, odkryłem że nie każdy wie o co w tym chodzi! Otrzymałem uwagi że ci ludzie tak dziwnie szybko chodzą albo chmury szybko płyną. Najbardziej mnie zaskoczyczyły te osoby którzy zajmują się fotografią i videfilmowaniem dla których ten film był nowością!
W dużym skrócie: by zrobić najprostszy timelaps potrzebny jest aparat fotograficzny z funkcją interwałometru np: NIKON D300, do CANONA trzeba to urządzenie dokupić:-(   Następnie musimy policzyć jak długie ujęcia planujemy i tak jeżeli nasz film-timelapse będzie miał 25 klatek na sekundę a jedna klatka to jedno zdjęcie to np: na ujęcie trwające 12 sekund potrzeba 300 zdjęć.
Przy interwale np: 5 sekund, musimy stać przy aparacie zamocowanym na statywie przez 25 minut!
Technika ta jest znana od ponad stu lat i jest często wykorzystywana w filmach dokumentalnych i fabularnych dla ukazania upływu czasu, ale teraz w dobie fotografii cyfrowej jest to bardzo łatwe, widziałem już timelapse zrealizaowany smartphonem! A najlepiej o timelapse zapytać pana googla:-)

                       Port Władysławowo - 2012

A tutaj zdjęcia z planu zdjęciowego  z portu i plaży Władysławowo >>>[O]

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s